购买 TQM300NB06DCR-RLG | TQM300NB06DCR-RLG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TQM300NB06DCR-RLG
TQM300NB06DCR-RLG
TQM300NB06DCR-RLG
仅供参考
零件编号 TQM300NB06DCR-RLG
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 MOSFET 2N-CH 60V 6A/25A 8PDFNU
送货服务
TQM300NB06DCR-RLG参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 阵列
封装-
ECAD
系列-
FET类型MOSFET (Metal Oxide)
FET功能-
漏极到源极电压(Vdss)60V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6A (Ta), 25A (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs30mOhm @ 6A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.8V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs20nC @ 10V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1020pF @ 30V
力量 - 最大2.5W (Ta), 48W (Tc)
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount, Wettable Flank
包/箱8-PowerTDFN
供应商设备包8-PDFNU (5x6)
TQM300NB06DCR-RLG Packaging
Insepction
TQM300NB06DCR-RLG FAQ
  • 1. How to order TQM300NB06DCR-RLG on Heisener?
  • 3. Are the TQM300NB06DCR-RLG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TQM300NB06DCR-RLG?
TQM300NB06DCR-RLG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。